TatilegoTatilego
Şifrenizi mi unuttunuz?

Samos Adası Turu – Günübirlik

Tur Programı
Genel Bilgiler
Tur Fiyatı
Tur Güzergahı
Tur Programı

   Belirlediğimiz tur günü sabah en geç 08.00' de Kuşadası Limanı 'nda buluşuyoruz. Burada gümrük işlemlerini bitirdikten sonra saat 09:00 'da hareket edecek olan feribotumuza geçiyoruz. Yaklaşık 1 saat 45 'dk sürecek olan yolcuğumuzdan sonra turumuzun başlangıcında adanın ana şehri olan Vathy’yi diğer bir adı ile Samos Şehri’ni ziyaret edeceğiz. Bahçelerinden uzanarak dışarıya sarkmış rengarenk çiçeklerin gölgelediği mavi beyaz daracık sokaklarını, hediyelik eşya dükkanlarını, lokal kahve ve aile işletmesi restaurantları mutlaka ziyaret edin. Bu arada şehrin Samos’a has şaraplarının üretildiği şarap müzesini ve arkeoloji müzesini de unutmayın.
Daha sonra önemli duraklarımızdan biri de sıcacık atmosferi ile bir zamanların küçük balıkçı köyü olan Kokkari iki ufacık kilisesi, bir çok kafeterya ve restaurantları ile ferahlayarak omuzlarınızdan günün tüm yorgunluğunu atacağınız fevkalade harika bir yer. Burada küçücük renkli sokakların arasında dolaşmak, kiliseyi ziyaret etmek, sevdikleriniz için birer hediyelik eşya almak ve güzel bir kahve içmek için yeterli vaktiniz olacak.
Ve en son durağımız ise her taşıyla tarihe şahitlik eden ve antik Samos şehrinin üzerine kurulmuş olan Pythagorion şehrini doyasıya gezebilirsiniz. Bugün küçük bir liman kasabası olan Pythagorion tarihi ve güzelliği dolayısıyla adanın en çok ziyaret edilen noktası konumundadır. Limandan aşağıya kadar uzanan yol üzerinde sağlı sollu yer alan küçük hediyelik eşya dükkanlarını dolaşıp alışveriş yapabilirsiniz. Turun bitiminde tekrar teknemizin hareket edecek olduğu Vathy limanına giderek tekneye biniş işlemlerine başlıyoruz.

Genel Bilgiler

Fiyata Dahil olan hizmetler
* Kuşadası - Samos - Kuşadası gidiş dönüş feribot biletleri
* Kuşadası - Samos liman vergileri
* Samos adasında ilk günkü Türkçe rehberli ada turu
* Yurtdışı seyahat sigortası

Fiyata Dahil olmayan hizmetler
Vize ücreti Schengen vizesi 120 € dur, yeşil pasaportu olanlar için vize gerekmemektedir
* Yunanistan gecelemesi için şehir vergisi gecelik oda başına 1,5 Euro
* 65 yaş üzeri misafirlerden 10 €ur sur-prim alınacaktır.

Tur Hareket Tarihleri:
* Hergün

Tur Fiyatı
Tur Tarihi Yetişkin (13 Yaş+) Çocuk 6-12 yaş Çocuk 0-5 Yaş
Hergün 60 EUR 40 Eur 10 Eur

Not: 00-05 yaş çocuklardan sadece liman vergisi olan 10 € alınır.

Tur Güzergahı

Tur Haritası

Aşağıdaki formu doldurun, sizi belirttiğiniz saatte arayalım.

captcha