TatilegoTatilego
Şifrenizi mi unuttunuz?

Kapadokya Turu

KAPADOKYA TURU

2 Gün/ 1 Gece (1 Gece Konaklamalı)

Tur Programı
Tur Bilgisi
Tur Fiyatı
Tur Güzergahı
Tur Programı

15 Kasım 2019 Cuma, Tur başlangıcı

Saat 21.00 de Kuşadası Meteroloji önünden, 21:30 Söke Tren garı önünden ve 22:30 Aydın Nevzat Biçer parkından  siz değerli misafirlerimizi aldıktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz.

 

  1. Gün: 16 Kasım 2019 Cumartesi,  DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ – PAŞA BAĞLARI – DEVELİ VADİ–ÜÇ GÜZELLER PERİ BACALARI–ÇANAK–ÇÖMLEK ATÖLYESİ– ÜRGÜP – AVANOS – GÜVERCİNLİK VADİSİ

Belirtilen yerden belirlenen saatte hareket ile yolculuğumuza başlayarak Gece yolculuğuyla ESKİŞEHİR – ANKARA Karayolu takip edilerek  Eskişer - Ankara - Aksaray üzerinden Nevşehir – Niğde - Kayseri üçgeninde bulunan, doğal güzelliklerini 3917 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m. yüksekliğindeki Hasan Dağı’na borçlu olan, Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz. Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrasında ilk durağımız Derinkuyu Yeraltı Şehri olacak. (Kaymaklı Yeraltı Şehri veya Öz konak Yeraltı Şehri). İnsanların yerin altında yaptıkları bu ilginç şehri gezerken hayranlığınızı gizleyemeyeceksiniz, yeraltı kentinin hemen ardından Uçhisar istikametine doğru yol alıyoruz. Güvercinlik Vadisini ve Uç hisar Kalesi’nin fotoğrafını çekip öğle yemeğimiz için kaya oyma bir mekâna varıyoruz. Burada Kapadokya’nın meşhur pastırmalı kuru fasulyesini ve testi kebabını tatma imkânı ve yöresel yemeklerden seçtiğimiz menüyü tatmak için otantik bir mekânda alacağımız yemeğin ardından çanak-çömleği ile meşhur Avanos’a gidiyoruz.

Avanos’ta Kızılırmak’ı görüp, Kızılırmak’ın çamurundan yapılan çanak-çömleklere dair bilgi alıyoruz. Sonrasında çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ’da (Keşişler Vadisi) fotoğraf çekimlerimiz için mola veriyoruz. Paşabağ’da peribacaları arasında dolaşıp fotoğraflar çektikten sonra ilginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi (Dervent Vadisi) gezisini yapıyoruz.

Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası Asmalı Konağı da dışardan görüp Şarap Mahzenlerini ve Kapadokya’nın lezzetli şaraplarını tatma imkânı buluyoruz. Günün sonunda ise Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacalarını görüyoruz. Gezilerimizin bitiminde otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Dileyen misafirlerimiz ile yemek sonrası bu turun olmazsa olmazlarından, yöreye özgü Türk Gecesi sınırsız yerli alkollü alkolsüz içecekler dahil gecemize gidiyoruz. (Ekstra 80 TL)

  1. Gün: 17 Kasım 2019 Pazar,  : BALON TURU –ASMALI KONAK – GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ – TAŞ ATÖLYESİ – KAYA KİLİSELERİ

Otelimizde alacağımız Kahvaltı öncesi BALON TURU (isteğe bağlı) 120 EURO veya ATV TURU 100 TL Ekstra) açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında valizlerimizle birlikte otelden ayrılıyoruz. İlk olarak Onyx Taş Atölyesine gidip taşların özellikleri ve işlenişlerine dair bilgiler alacağız. Onyx Taş Atölyesinden sonra eski adı Korama olan Göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesi’ni geziyoruz. Kaya kiliseleri (Elmalı, Yılanlı, Çarıklı Kiliseleri), yemekhane, mutfak, kiler ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilisesi müzede göreceğimiz yerler arasında olacak. Tokatlı kilisesi turumuzdan sonra dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.
Tur sonunda siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki TatileGo Tur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

Tur Bilgisi

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler;

 PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ
 LÜKS OTOBÜSLERLE ULAŞIM ÇEVRE GEZİLERİ
 OTOBÜS İÇİ İKRAMLAR
 OTELİMİZDE 1 SABAH KAHVALTISI VE 1 AKŞAM YEMEĞİ
 OTEL KONAKLAMA
 YURT İÇİ ZORUNLU SEYEHAT SİGORTASI
 ARAÇ İÇİ İKRAMLAR

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler;

YEMEKLERDE, İKRAM DIŞINDA ALINAN TÜM YİYECEK VE İÇECEKLER
 MÜZE ÖREN YERİ, CAM TERAS VE MİLLİ PARK ÜCRETLERİ
 YOLDA İLK GÜN ALINACAK SABAH KAHVALTISI
 


Önemli Bilgilendirmeler;


 Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan Acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.
 Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda ve oteller’de değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.
 Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZE KART (70-80 TL) alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.
 Turlarımız talepler doğrultusunda 19 – 27  - 31 veya 46 kişilik lüx araçlarla gerçekleştirilir.Yolcu turu satın alırken, bu şart kabul edilmiş sayılır.
 Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı saklıdır. Turun iptali durumunda iptali bizzat bildirmek zorundadır, ön ödeme veya ödeme alındı ise Acente tarafından iade edilir.
 Otel, akşam yemeğini, Otel konsept durumuna göre Set Menü veya Açık Büfe olarak verebilir.

Tur Fiyatı
Tur Güzergahı

Aşağıdaki formu doldurun, sizi belirttiğiniz saatte arayalım.

captcha