TatilegoTatilego
Şifrenizi mi unuttunuz?

Bulgaristan Svilengrad Eğlence Turu

Aydın, Kuşadası ve İzmir Çıkışlı
Bulgaristan Svilengrad Eğlence Turu

3 Gün/ 2 Gece (2 Gece Konaklamalı)

Tur Programı
Tur Bilgisi
Tur Fiyatı
Tur Güzergahı
Ek Bilgiler
Tur Programı
 1. Gün / Cuma: İzmir - Svilengrad

Kuşadası ve İzmirde belirlenen yerlerden hareketle Çanakkale – Keşan - Edirne karayolu takip edilerek Kapıkule sınır kapısına varış. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Edirneye yaklaşık 25 km mesafediki ve yine 30 dakikalık yolculuğumuzun ardından, Bulgaristan’ın Eğlence merkezleri ile meşhur Svilengrad’a ulaşıyoruz ve  seçilen Otelimize yerleştikten sonra serbest zaman.

 

 1. Gün / Cumartesi: Svilengrad

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz içinden Meriç nehri geçen eşsiz doğa harikası olan Svilengrad ve çevresini gezebilir, tarihi Cisri Mustafapaşa köprüsünde hatıra resmi çektirebilirler ve Svilengrad şehir merkezini,  gezebilir yada Otelin aktivitelerinden faydalanabilir. Konaklama otelimizde.

 

 1. Gün / Pazar: Svilengrad - İzmir

Sabah kahvaltısının ardından otelden hareket ile Kapıkule sınır kapısına varış. Pasaport ve gümrük işlemleri ile freeshop’ta alışveriş molasının ardından İzmire yolculuk İzmire varış ve siz değerli misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması ile turumuzun sonu.

Tur Bilgisi

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler;


LÜKS ARAÇ İLE ULAŞIM
ARAÇ İÇİ İKRAMLAR
2 GECE 4* VEY 5* OTEL KONAKLAMA
OTELİMİZDE 2 SABAH KAHVALTISI, 2 ÖĞLE YEMEĞİ VE 2 AKŞAM YEMEĞİ
YURT DIŞI ZORUNLU SEYEHAT  SAĞLIK SİGORTASI


Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler;

İKRAM DIŞINDA ALINAN TÜM YİYECEK VE İÇECEKLER
YOLDA İLK GÜN DÖNÜŞTE ALINACAK SABAH KAHVALTISI VE ÖĞLE YEMEĞİ
BULGARİSTAN VİZE ÜCRETİ VE SERVİS BEDELİ (100 €) (SCHENGEN VİZESİ OLANLAR VE YEŞİL PASAPORTU OLANLAR İÇİN VİZE GEREKMEZ)
YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI (50 TL)
EXTRA TURLAR
KİŞİSEL HARCAMALAR

 


Önemli Bilgilendirmeler;


Bulgaristan vizesi ve servis bedeli toplam 100 Eurodur fakat başka ülkelerede gitmek isteyenlere Schengen vizesi alınması önerilir.

Tur Fiyatı
Tur Güzergahı
Ek Bilgiler

YURT DIŞI TURLAR İÇİN BİLGİLENDİRME:

 1. DİKKAT:  TC NOLU NÜFUS HÜVİYET CÜZDANINIZI SEYAHATE ÇIKARKEN YANINIZA ALMAYI UNUTMAYINIZ. (YURT DIŞI TURLAR İÇİN PASAPORT ESASTIR.)
 2. Program zamanlamasında Hava, Yol, vb... nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
   
 3. Katılım gösteren misafirlerimizde mutlaka tur süresi boyunca geçerli Multi(Çok Girişli) Schengen vizesi bulundurma zorunluluğu vardır. ( Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftırlar.)
 4. Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için Euro bulundurmamız yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.
 5. Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.
 6. Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.

Bulgaristan’dan Türkiye’ye giriş yaparken Free Shop Alışveriş Limiti:

 1. Sigara: 3 karton
 2. Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç)
 3. Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil)
 4. Parfüm: 600 ml, Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet
 5. Çikolata ve Şekerleme: 2 kg
 6. Kahve: 1 kg
 7. Çay: 1 kg 
 8. Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak, programda belirtilen her yeri göstermek şartı ile program akışında değişiklik yapabilirler.
 9. Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda 0 ceza uygulanır. Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’deki resmi merciler den alınan hastane raporu, iş yeri izin belgeleri vb. evraklar, Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.
 10. Tur Programımız minimum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur TATİLEGO tarafından bildirilecektir.
 11. Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün önce TATİLEGO tarafından bildirilecektir.
 12. Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce TATİLEGO tarafından bilgi verilecektir
 13. 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 14. Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 15. Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından TATİLEGO sorumlu değildir.
 16. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 17. Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan TATİLEGO sorumlu tutulamaz.
 18. Ekstra turlar, servis aldığımız yerel TATİLEGO tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 19. Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
 20. Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında ya da on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
 21. Tura katılım için TATİLEGO tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden TATİLEGO sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
 22. TATİLEGO, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. TATİLEGO, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
 23. Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda TATİLEGO misafirlerine 5(beş) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar. Her türlü görüş ve önerileriniz için 0256 612 77 87 Numaralı telefonu arayabilirsiniz

Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.

ARAÇ TİPLERİ:

OTOBÜSLER: 35 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır

 1. MERCEDES Travego / Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)
 2. NEOPLAN Cityliner / Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz.)
 3. MITSUBISHI Safir 54+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2 adet monitör,2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

MIDIBUSLER: 27 - 35 Kişi Sayılarında Kullanılır

 1. ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
 2. OTOKAR SULTAN 31 ve 35 + 1 + 1 koltuklandırma abs, asr  Klima 1 adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi cd ve dvd oynatıcı

MINIBUSLER: 16 – 19 a kadar Kişi Sayılarında Kullanılır

 1. VW VOLT 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
 2. VW VOLT EL 19+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
 3. MERCEDES SPRINTER 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
 4. MERCEDES SPRINTER EL 19+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

İPTAL ŞARTLARI

A - Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; kesin kayıtların gerekli yolcu sayısına ulaşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ile bu ve benzeri tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal edebilir veya erteleyebilir. Bu durumda tüketicinin herhangi bir tazminat hakkı yoktur.

B - Tüketici, hizmetin başlamasına 30 Gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. Tüketici, hizmetin başlamasından 20 -15 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin 'sini, 15 günden az bir süre kala ise tamamını Acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.

C- Promosyonlu/İndirimli ürünlerde tüketici satın almış olduğu ürüne ait iptal-değişiklik hakkına sahip değildir.
 

C-1 (Özel Madde): Promosyon, Yurt Dışı, Erken rezervasyon ve Erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.

C-2 (Özel Madde): Uçaklı ve Özel Ürün Tur Programlarında iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Ancak, katılımcı MUCBİR sebep göstermesiyle tur iptal ve iadesi  sigorta tarafından sağlanabilmektedir. MUCBİR sebepler kapsamına ''  ciddi derecede kaza ve yaralanma ile dünya sağlık örgütü tarafından acil hastalıklar kapsamına alınmış acil rahatsızlık ve hastalığı, birinci dereceden yakınının vefatı, katılımcının evinin ya da işyerinin yanması veya doğal afetlerle kullanılamaz hale gelmesi, katılımcının vefatı, '' gibi durumlar girmektedir. Bunların dışında Psikolojik tedaviler, daha önce tekrarlanmış kronik (akut) rahatsızlıklar, estetik tedaviler, rehabilitasyon tedavileri, doğum ve salgın hastalıklar sigorta kapsamında değerlendirilmemekte ve bu sebeplerden ötürü başvuran katılımcıların tur iptal işlemi sağlanamamaktadır. Bu değerlendirme acentemiz nezdinde yapılmayıp, tüm başvurular ilgili sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir

 

D- Özel ürünlerde, hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde, tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, gezinin başlamasından 59 - 31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin 'ini, 30 - 15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin 'sini, 14-07 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin ' ini 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente' ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

E- Rezervasyon tarihinden itibaren en fazla 7 gün sonrasına kadar, alınan tur hizmeti Tüketici tarafından iptal edebilir veya aynı rezervasyon tipine uygun olmak koşuluyla istediği kişi veya kişilere devredebilir. Ancak erken rezervasyon indirimli ürünler başka kişilere devredilemez. Devralan bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile birlikte sorumludur. Tüketici, tüm iptal/devir taleplerini yukarıda belirtilen süreye uygun ve yazılı olarak acentesine sunmakla yükümlüdür. Alınmış olan hizmet kampanya dahilinde bir ürün ise ve/veya rezervasyon ile hizmet başlangıcı arasında 7 günden daha az bir süre bulunması halinde bu madde geçerli değildir.

F- Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente, Tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, hizmetin başlangıç tarihinden itibaren 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde Tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

G- Acente gerekli gördüğü durumlarda Tüketiciye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında acente hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Tüketici bu değişiklik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde, rezervasyonunu iptal edip tüketilmeyen hizmet bedellerini iade alma hakkına sahiptir.

 

Aşağıdaki formu doldurun, sizi belirttiğiniz saatte arayalım.

captcha