TatilegoTatilego
Şifrenizi mi unuttunuz?

Batı Karadeniz Turu

BATI KARADENİZ RÜYASI

BOLU – ABANT GÖLÜ – MENGEN – YEDİGÖLLER – DEVREK – AMASRA – CAM SEYİR TERASI

SAFRANBOLU – KASTAMONU

2 Gece / 2 Gün (1 Gece Konaklamalı)

Tur Programı
Genel Bilgiler
Tur Fiyatı
Tur Güzergahı
Tur Programı

BATI KARADENİZ TURU

Tur Programı;

 1. Gün: 01 Kasım 2019 / Cuma
  Turumuza cuma akşamı saat 19:300 da Aydın Nevzat Biçer Parkı, saat 20:30 da Söke Tren Garı önü ve saat 21:00 da Kuşadası Meteroloji önünden siz değerli misafirlerimizi aldıktan sonra turumuza başlıyoruz, İzmir – Manisa – Bursa yol güzergahını takip ederek ve yolda gerekli molalarımızı vererek sabah saatlerinde Bolu’ya ulaşıyoruz.

 2. Gün: 02 Kasım 2019 / Cumartesi
  Bolu civarında uygun bir yerde alacağımz sabah kahvaltısı molamızın ardında ABANT GÖLÜ'ne hareket ediyoruz. Bolu il sınırları içindeki Abant Gölü, Türkiye’nin en önemli doğal parklarından biridir. Deniz seviyesinden 1328 metre yüksekte yer alan göl, 1.28 kilometrekarelik bir alanı kaplıyor. Burası her mevsimde bilhassa hafta sonlarında yoğun kalabalık oluyor ama günün erken saatlerinde doğanın tadını doya doya çıkarma şansımız olacak.  Sonbaharın reklerinin güzelliğinde göle vuran yansımanın muhteşem fotoğraf karelerini yakalıp tertemiz havada yürüyüşümüzü yaptıktan sonra Batı Karadeniz'in incisi, masalsı güzellikler diyarı; Fatih'in Çeşm-i Cihanı Amasra'ya geçiyoruz. Amasra'da ilk molamız yemek molası olacak. Burada tazecik balıklardan ve meşhur Amasra salatasından oluşan menümüzü aldıktan sonra Çekiciler Çarşısı, Kemere Köprüsü, Direkli Kaya, Ağlayan ağaç gezilerimizi tamamlayıp Çekiciler Çarşısından Şimşir ağacından yapılmış kaşıklarımızı, tel kırma masa örtüleri ve tepsilerimizi aldıktan sonra Cam Terasa doğru devam ediyoruz. Bartın üzerinden Safranbolu'ya doğru giderken Küre dağlarının muhteşem manzarası eşliğinde ilerliyoruz ve Kristal Cam Teras'a ulaşıyoruz. Tokatlı Kanyonu üzerinde yerden 80 metre yükseklikte ve 11 metre genişliğinde yapılan Kristal Teras (Cam seyir terası), 75 ton ağırlığı taşıyabiliyor. Roketatar mermisiyle dahi kırılmayan cam seyir terası, her biri 750 kilogram taşıyabilecek kapasiteye sahip gözenekler, 3 santimetre kalınlığında 3 parça camdan oluşuyor. Yaklaşık 400 kişiyi taşıma kapasitesine sahip olan 100 metrekareden oluşan terasta biz de fotoğraf çekimlerimizi yaptıktan sonra müze kent Safranbolu'ya geçiyoruz. Geleneksel Türk toplum yaşamının özelliklerini kent ölçeğinde yaşatan, tarihi ve kültürel eserlerini tüm insanlara sunan bir örnek bir kenttir. Sahip olduğu zengin kültürel miras ve bu mirasın korumadaki başarısı Safranbolu'yu bir dünya kenti ününe kavuşturmuş ve UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi'ne alınmasını sağlamıştır. Daha çok Eski Türk Evleri ile tanınan Safranbolu, tarihi boyutuyla, doğal güzellikleriyle ve kent ölçeğinde korumacılıkta örnek oluşturmasıyla gün geçtikçe daha çok ilgi görmektedir. 1200'ü koruma altında olan sayısız kültürel eseri bulunan Safranbolu, bugün kent ölçeğinde en iyi korunan yer olarak anılmaktadır. Biz de bu her yeri tarih kokan müze kentte Cinci Hanı, Cinci Hamamı, Kaymakam Evi, Sadrazam İzzettin Paşa Camii, Köprülü Mehmet Paşa Camii, yemeniciler ve demirciler arastalarını gezip safranlı lokumlarımızı, safran kolonyalarımızı, baklavalarımızı ve alışverişlerimizi yaptıktan sonra otelimize gidiyoruz, otelimizde alacağımız akşam yemeğimizin ardından serbest zaman.

 3. Gün: 03- Kasım 2019 / Pazar
  Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından Bolu merkeze doğru hareket ediyoruz. Burada bizi bekleyen minibüslerimiz (extra) ile buluşup bir rüyaya doğru ilerliyoruz. 40 km yaklaşık 1.5 saatlik muhteşem bir doğa içinde yapacağımız yolculuğumuzun ardından Yedigöller'e ulaşıyoruz.
  Yedigöller Milli Parkı, özellikle sonbaharda, yeşil ve sarının bütün tonlarının harmanlandığı doğasıyla bizi karşılıyor. 1636 hektar büyüklüğündeki Yedigöller havzası, 1965 yılında Milli Park olarak korunmaya alınmıştır.
  Havza, kayan kütlelerin vadilerin önlerini kapatması sonucu oluşan, yüzeysel ve yer altı akışlarıyla birbirine bağlı, kuzeyden güneye 1500 m mesafede sıralanmış 7 gölden oluşmaktadır. Milli Park içindeki göller, aralarında 100 m yükselti farkı bulunan ve ortalama 780 m yükseklikte olan iki plato üzerinde bulunuyor. İlk platado bizi Nazlıgöl, Derin Göl, İncegöl ve Kurugöl karşılıyor. Bu göllerimiz etrafında yapacağımız kısa yürüyüşümüzde fotoğraflarımızı çektikten sonra ikinci platoya aracımızla geçiyoruz ve Büyük Göl, Derin Göl, Serin Göl tarafından karşılanıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile ilk önce şelale ve dilek çeşmesi tarafına doğru muhteşem güzellikler içinde yürüyüşümüzü yapıp dilek çeşmesinden sularımızı içip dileklerimizi de diledikten sonra rehberimizin belirlediği saatte toplanmak üzere serbest zaman geçiyoruz. Fotoğraf çekimlerimizi yaptıktan sonra minibüslerimize binerek Bolu'ya doğru dönüşe geçiyoruz. Bolu'da bizi bekleyen Otobüsümüzle buluşup dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Sapanca - Bursa - Manisa - İzmir yol güzergahını takip ederek Kuşadası, Söke ve Aydın’a ulaşıyoruz ve siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bıraktıktan sonra turumuzu tamamlıyoruz, bir dahaki TatileGo tur gezimizde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.
Genel Bilgiler

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler;

PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ
LÜKS OTOBÜSLERLE ULAŞIM ÇEVRE GEZİLERİ
OTOBÜS İÇİ İKRAMLAR
OTELİMİZDE 1 SABAH KAHVALTISI VE 1 AKŞAM YEMEĞİ
OTEL KONAKLAMA
YURT İÇİ ZORUNLU SEYEHAT SİGORTASI
ARAÇ İÇİ İKRAMLAR

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler;

YEMEKLERDE, İKRAM DIŞINDA ALINAN TÜM YİYECEK VE İÇECEKLER
MÜZE ÖREN YERİ, CAM TERAS VE MİLLİ PARK ÜCRETLERİ
YOLDA İLK GÜN ALINACAK SABAH KAHVALTISI
YEDİGÖLLER MİLLİ PARKINA ULAŞIM İÇİN MİNİBÜS ÜCRETİ

Önemli Bilgilendirmeler;


Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan Acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.
Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda ve oteller’de değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.
Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZE KART (70-80 TL) alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.
Turlarımız talepler doğrultusunda 19 – 27  - 31 veya 46 kişilik lüx araçlarla gerçekleştirilir.Yolcu turu satın alırken, bu şart kabul edilmiş sayılır.
Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı saklıdır. Turun iptali durumunda iptali bizzat bildirmek zorundadır, ön ödeme veya ödeme alındı ise Acente tarafından iade edilir.
Otel, akşam yemeğini, Otel konsept durumuna göre Set Menü veya Açık Büfe olarak verebilir.

 

Tur Fiyatı

 

Tur Tarihi
 2019
İki Kişilik Odada
Kişi Başı
İkiKişilik Odada
Tek kişi
İlave Yatak
 (3.Kişi)
Çocuk Fiyatı
(3-7 Yaş)
01 Kasım 2019 429 TL 499 TL 429 TL 399 TL
         
         

 *0-2  yaş çocuk ücretsizdir. 

Tur Güzergahı

Tur Haritası

Aşağıdaki formu doldurun, sizi belirttiğiniz saatte arayalım.

captcha